Świetliki dla mareckich dzieci

Już po raz szósty Grupa Marki 2020 wspólnie z Mareckim Stowarzyszeniem Gospodarczym zorganizowała akcję „Świetlik mój przyjaciel”. Zestawy odblasków, których w tym roku przygotowaliśmy rekordową liczbę – sztuk trafiły w ubiegłym tygodniu do uczniów mareckich szkół podstawowych.

Celem naszej akcji jest niezmiennie poprawa bezpieczeństwa pieszych na mareckich drogach. Dopóki nie ma obwodnicy, a przez Marki przetacza się codziennie ok. 60 tys. pojazdów, chcemy dać mareckim dzieciom większe bezpieczeństwo poruszania się po drogach o zmroku. 31 sierpnia wszedł w życie obowiązek noszenia odblasków przez pieszych poruszających się w terenie niezabudowanym. Nasze odblaski będą odpowiednim rozwiązaniem by sprostać tym wymogom. Jednak od 2009 roku promujemy noszenie odblasków wśród najmłodszych również w terenie zabudowanym w Markach, gdzie w jesienną kapryśną pogodę nie trudno o wypadek.

Środki, z których finansowana jest produkcja odblasków pochodzą z darowizn przekazywanych Mareckiemu Stowarzyszeniu Gospodarczemu w ramach tzw. 1% podatku, jaki możemy przekazać organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu się z urzędem skarbowym. Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom. Więcej o akcji „Zostaw 1% w Markach” przeczytać można na stronie internetowej stowarzyszenia Grupa Marki 2020.

W ciągu sześciu lat akcji „Świetlik mój przyjaciel” udało nam się przygotować i przekazać mareckim szkołom aż 13 tysięcy zestawów odblasków. Mamy nadzieję, że niejednokrotnie uratują one czyjeś życie lub zdrowie.