Podatek transportowy niższy o połowę!

Rada Miasta Marki, na wniosek burmistrza Jacka Orycha, na XIX sesji, która odbyła się 18 listopada 2015 roku, przyjęła nowe niższe stawki podatku od środków transportowych. Obniżone o połowę stawki obowiązują od 1 stycznia 2016 roku.

W związku z niekorzystną tendencją odpływu podmiotów, którym naliczano podatek od środków transportowych oraz zmniejszeniu wpływów z tego tytułu do budżetu, zdecydowano o podjęciu uchwały o zmianie stawek podatku od środków transportowych. Mareckie stawki były dotychczas jednymi z najwyższych w powiecie wołomińskim.

– Wierzę, że obniżenie tego podatku zachęci naszych przedsiębiorców do rozwijania swoich działalności, a także sprawi, że Marki będą bardziej konkurencyjne dla potencjalnych nowych inwestorów. Jest to inicjatywa zmierzająca do poprawy klimatu dla rozwoju przedsiębiorczości w Markach i ochrony miejsc pracy – komentuje burmistrz Jacek Orych.

Uchwała XIX/141/2015 Rady Miasta Marki z dnia 18 listopada 2015 roku w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych

Źródło: http://www.marki.pl

Reklama