Cześć ich pamięci!

Okres wakacyjny w naszym mieście to nie tylko chwile beztroski, ale również dni zadumy. Delegacje naszego stowarzyszenia uczestniczyły w uroczystościach patriotycznych organizowanych w Markach.

30 lipca to pamiętna data w historii naszego miasta. Co roku tego dnia obchodzimy rocznicę tragicznych wydarzeń, które rozegrały się nad jeziorem Kruczek w 1944 roku. Nad brzegiem jeziora znajduje się pomnik zamordowanych mieszkańców Marek, Pustelnika, Strugi i Zielonki, którzy zostali rozstrzelani przez Niemców. W imieniu Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego w uroczystości zorganizowanej przez burmistrza Jacka Orycha wzięły udział Maria Borysewicz i Emilia Kaczmarczyk, które złożyły wieniec pod pomnikiem.

1 sierpnia Marki czczą bohaterów Powstania Warszawskiego pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej II Rejonu Celków w Strudze. W uroczystości w imieniu naszego stowarzyszenia wziął udział radny Michał Jaroch.

Od 2011 roku, za sprawą członka naszego stowarzyszenia Pawła Pniewskiego, Marki hucznie obchodzą kolejne rocznice zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W tegorocznych uroczystościach pod Pomnikiem Żołnierzy 1920 roku, z udziałem honorowej asysty wojskowej, delegacja MSG w składzie: Maria Borysewicz, Marlena Stosio i Michał Jaroch złożyła wieniec.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s