Czwarty bieg Nocny Marek

Takiej imprezy sportowej w powiecie wołomińskim prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było. 24 czerwca 2017 roku w godzinach popołudniowych i wieczornych Marki staną się mekką biegaczy. Tego dnia odbędzie się IV edycja biegu „Nocny Marek”, dedykowanego tym wszystkim, którzy cenią sobie sportowy i zdrowy tryb życia. Od godziny 17.00 na miejskim stadionie w Markach rozpocznie się cykl imprez sportowych, którego zwieńczeniem będzie bieg na 10 km, prowadzący ulicami miasta. Ta niezwykła uroczystość będzie wypełniona także wydarzeniami towarzyszącymi. Przewidujemy m.in. gry i zabawy, które przyciągną nie tylko biegaczy, ale również tych mieszkańców Marek, którzy na co dzień nie uprawiają sportu.

Zawody zaczynają się o godz. 17.00 od biegów przeznaczonych dla najmłodszych. W tej części przewidujemy około 250 młodych zawodników od przedszkolaków do dzieci szkolnych do 15 lat.

Kolejną częścią imprezy jest marsz Nordic Walking – tu przewidzieliśmy limit 50 zawodników.

Ukoronowaniem sobotniej uroczystości jest bieg na 10 km, prowadzący przez ulice Marek. Start godzina 21.00. Limit to 500 zawodników – obecnie na liście zapisanych jest ponad 230 osób z Marek oraz gmin ościennych.

Po zakończeniu poszczególnych biegów przewidzieliśmy uroczyste wręczenie nagród. Największa ich liczba jest przewidziana dla biegu głównego dla następujących kategorii:
– generalnej (kobiety, mężczyźni),
– wiekowej (16-39, 40 plus, kobiety, mężczyźni),
– drużynowej,
– mareckiej (najszybszy mieszkaniec i mieszkanka Marek),
– najszybszy Marek

W ramach obchodów 50-lecia nadania praw miejskich przewidziana jest również nagroda specjalna dla najszybszego pięćdziesięciolatka.

Będzie też można biegowo wesprzeć rehabilitację 10-letniej Mai.

ZAPISY na stronie internetowej biegu www.nocnymarek.net

Organizatorami imprezy są: Miasto Marki, Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze oraz Klub Sportowy Markowi Biegacze.

marki_2017_plakatrgb-424x600

Reklama