Moc atrakcji dla seniorów

Porady dietetyków, fizjoterapeutów, zajęcia fitness, koncert operowy i zabawa taneczna – to tylko część niespodzianek, jakie czekały na seniorów podczas dwudniowej Mareckiej Seniorady.

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora w Markach po raz pierwszy zorganizowano ogólnomiejską imprezę dedykowaną osobom starszym. Logistyką tego przedsięwzięcia zajęło się Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze wraz z wieloma partnerami, którzy ochoczo włączali się do pomocy przy organizacji święta seniora.

Goście imprezy mogli skorzystać z porad ekspertów, którzy ochoczo odpowiadali na dociekliwe pytania seniorów: porad o właściwym żywieniu udzielała dietetyk Olga Bandura, fizjoterapeutka Dominika Gruszczyńska prezentowała techniki masażu, Beata i Ilona z firmy Mary Kay, prowadziły dla nas pokazy makijażu, a Dorota Święćkowska prowadziła zajęcia fitness. Na stoisku Dermo Amica mogliśmy zmierzyć ciśnienie i uzyskać porady w sprawie leków i suplementów diety dla seniorów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane wykłady: nadkom. Marek Mudant, specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie opowiedział o formach wsparcia dla rodzin na terenie Marek, dr. socjologii Mariola Bieńko opowiedziała o seksualności seniorów na co dzień, a fizjoterapeutka Klaudia Dudkiewicz podpowiadała jak zostać swoim domowym fizjoterapeutą. Natomiast podróżnik Mariusz Magoń zabrał nas na wyprawę morską na Antakrktydę.

Oczywiście, podczas naszego spotkania nie mogło zabraknąć wydarzeń kulturalnych. Pierwszego dnia bawiliśmy się doskonale z zespołem PaWaRo, a na zakończenie naszego święta wystąpiła wybitna mezzosopranistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie Anna Lubańska z przyjaciółmi: Marcelą Wierzbicką-Opalińską, Dominikiem Opaliński i Rafałem Tworkiem.

Dziękujemy naszym partnerom i sponsorom, bez których to wydarzenie nie wyglądałoby tak okazale: burmistrzowi Jackowi Orychowi, pracownikom Wydziału Promocji, Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Marki, Mareckiemu Ośrodkowi Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Markach, Fundacji Zaczyn, Mareckiemu Klubowi Kobiet z Pasją, Wodociągowi Mareckiemu, Hotelowi Mistral, Toyocie Marki, Kancelarii Podatkowej Skłodowscy, Egmont Polska, Piekarni Szwajcarskiej, Zakładowi Usług Kominiarskich „Dobry Kominiarz”, Exo Fitness, Drogerii Dermo Amica, Mary Kay, „Perfecter” Adamowi Michalskiemu, Be Active Group, Centrum Tańca Wasilewski-Felska.

Wydarzenie było współfinansowane z budżetu miasta Marki w ramach realizacji zadania publicznego.

Maria Borysewicz

Relacja video reporterów Tuby Marek

Reklama