Drogowa ofensywa

Marki stały się wielkim placem budowy. W tym roku nowy asfalt pojawił się na 11 ulicach, a przy kolejnych sześciu trwają roboty budowlane. Dodatkowo przy Sportowej i Dużej rozpoczęła się budowa parkingów „Parkuj i Jedź” obficie dofinansowanych przez Brukselę.

Marecki ratusz ostatnio co chwila informuje o kolejnych przetargach na wybór wykonawcy robót drogowych. W pierwszej kolejności poznamy firmę, która zmodernizuje ulicę Lisią. Na rozstrzygnięcie przetargu czeka także ulica Główna i sześć kolejnych ulic Zieleńca. Lada dzień ogłoszony zostanie także przetarg na budowę ciągu ulic powiatowych Sosnowa-Kościuszki. To największa inwestycja powiatowa w Markach w historii samorządu. Zadanie to będzie finansowane z trzech źródeł: budżetu powiatu wołomińskiego, budżetu miasta Marki oraz funduszy europejskich.

Starosta wołomiński wydał już pozwolenia na budowę dla kolejnych projektów, które czekają na realizację. Chodzi o ulice: Okólną (nazywaną małą obwodnicą Marek) pomiędzy Bielówkiem a ulicą Słoneczną, Turystyczną i nowy dojazd do Zespołu Szkół Nr 2 w Strudze, Klonową oraz Hoovera. Rozpoczęły się konsultacje w sprawie zaprojektowania ulic: Weneckiej, Wczasowej, Wereszczakówny i Krakowskiej, które dołączą do kilkunastu projektowanych właśnie ciągów komunikacyjnych, takich jak Mickiewicza, Graniczna, czy Lisa-Kuli.

Kończą się już prace na ulicach: Równej, Staszica i Kołłątaja, a w tej samej okolicy trwa budowa chodnika przy Szkole Podstawowej Nr 1 wraz z doświetleniem przejść dla pieszych. To zadanie, które w ubiegłym roku zwyciężyło w głosowaniu w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

Wszystko wskazuje na to, że wiosna na mareckich drogach będzie obfitowała w wiele czasowych utrudnień, a wszystko po to, abyśmy już wkrótce cieszyli się równymi, bezpiecznymi i odwodnionymi ulicami.

Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc

drogi2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s