MSG zabiega o pieniądze dla seniorów

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze (MSG) po raz kolejny pomyślało o seniorach z Marek. Walczymy o środki na zajęcia nordic walking i warsztaty kulinarne.

Tym razem zwietrzyliśmy fundusze, które można pozyskać i przeznaczyć na promocję zdrowego i aktywnego stylu życia wśród mareckich babć i dziadków. „Bijemy się” dla nich o 5.000 złotych w IV edycji grantowego programu „Decydujesz, pomagamy”, którego fundatorem jest Tesco.

Właśnie zrobiliśmy pierwszy krok – stworzony i wypromowany przez nas autorski projekt „Seniorzy maszerują po zdrowie” zyskał uznanie grantodawcy i został zakwalifikowany do fazy głosowania. Zyskaliśmy już przez to gwarantowany 1.000 złotych w walce o wspomniane pięć „tysiaków”. I od tego miejsca bez Waszej, drodzy Czytelnicy, pomocy się nie obejdzie. Otóż, jedynym kryterium otrzymania kolejnych funduszy będą wyniki głosowania na nasz projekt, który konkuruje z innymi inicjatywami.

A jak można głosować? Od 7 maja b.r. w czterech sklepach Tesco: w Markach (Fabryczna 82), Radzyminie (Jana Pawła II 14), Wołominie (1-go Maja 34/34a) i Wyszkowie (Pułtuska 96), będą wystawione specjalne urny. Do nich będzie można wrzucać specjalne żetony, otrzymywane przy kasie po dokonaniu zapłaty za zakupy w Tesco. Objaśniając, podpowiadam – obowiązywać będzie twarda zasada: jeden żeton za jeden paragon. Prosimy Was wszystkich o pamięć i pomoc podczas „shoppingu” w Tesco. Tylko proszę, nie pomylcie urn J. Każda urna dedykowana będzie konkretnemu konkursowemu projektowi. Głosowanie będzie trwać do 4 czerwca.

Będziemy Wam przypominać o naszym projekcie. W okresie głosowania projekt będzie promowany na mareckich portalach internetowych, w mediach społecznościowych, na stronie internetowej stowarzyszenia, jak również podczas spotkań organizacji seniorskich.

Co zafundujemy mareckim seniorom za wygrane pieniądze? Po pierwsze – w ramach promowania nordic walking, zorganizujemy pakiet 20 zajęć z profesjonalnym instruktorem tej formy wypoczynku, zapewnimy także zestawy kijków dla uczestników; po drugie – w celu lansowania zdrowego stylu odżywiania, urządzimy warsztaty kulinarne z poczęstunkiem.

Liczymy na Was, drodzy Markowianie. Bez Waszego czynnego głosowania zainicjowany przez MSG projekt nie wypali. Prosimy o pomoc. Powalczmy wspólnie o pieniądze dla mareckich seniorów!

Reklama