Trwają zapisy na 5. edycję Nocnego Marka

Już po raz piąty czeka nas wieczór pełen emocji, sportowej rywalizacji i przełamywania własnych słabości. 30 czerwca po zmroku mareckimi ulicami pobiegnie Nocny Marek!

Tego dnia stadion miejski przy ulicy Wspólnej ugości biegaczy nie tylko z Marek i okolic, ale także z wielu polskich miast. Jak co roku nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych oraz rywalizacji w zawodach nordic walking. Od godziny 17:00 rozpoczną zawody dla dzieci i młodzieży. Zaplanowaliśmy rywalizację na 200, 400, 800 i 1200 metrów. Trasy biegów wyznaczone zostaną na stadionie. Dla dzieci przewidzieliśmy także strefę atrakcji. O 18:30 na trasę wyruszą miłośnicy nordic walking, którzy będą rywalizować na pięciokilometrowej trasie pośród lasów Horowej Góry. Bieg główny na 10 kilometrów rozpocznie się o godzinie 21:00.

Zapisów można dokonać na stronie internetowej biegu www.nocnymarek.net. Tam też znajduje się przebieg trasy, regulamin oraz pełny harmonogram imprezy. Wysokość opłaty startowej dla uczestników biegu głównego wynosi 40 zł, natomiast dla zawodników rywalizacji nordic walking 20 zł. Odbiór pakietów startowych możliwy będzie w dniu biegów w biurze zawodów na stadionie od godziny 13:00.

Tradycyjnie, poza nagrodzeniem zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych, uhonorujemy także najszybszych mieszkańców Marek oraz najszybszego biegacza o imieniu Marek. W Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sympatyków Nocnego Marka, tym roku dla uczestników zawodów w pakiecie startowym będzie czekała niespodzianka – koszulka ze specjalną grafiką biegu!

Paweł Pniewski

Reklama