Pobiegliśmy dla Olusia

Podczas V Biegu „Nocny Marek”, w sobotę 30 czerwca 2018 roku, przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej na rzecz młodego mieszkańca Marek – Olusia. Aby pomóc, wystarczyło przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Olusia” i dotrzeć z nią do mety. 

U 4-letniego Olusia zdiagnozowano autyzm. Niezbędne są specjalistyczne leczenie, dieta i rehabilitacja. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

– Wspólnie z Fundacją PKO Banku Polskiego przygotowaliśmy 130 kartek do przypięcia na koszulki, które zostały rozdystrybuowane podczas uczestników zawodów w ekspresowym tempie. Zainteresowanie akcją przerosło nasze oczekiwanie i bardzo pozytywnie świadczy o otwartych sercach sportowców, którzy brali udział w naszej imprezie – mówi Paweł Pniewski, szef biura zawodów Nocnego Marka.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Olusia” można było odbierać w biurze zawodów mieszczącym się na terenie stadionu miejskiego przy ul. Wspólnej 12 w Markach.

– Oluś serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w trakcie imprezy Bieg – Nocny Marek wsparli swoim chodem bądź biegiem akcję „biegnę dla Olusia”. Swoimi postępami będzie chciał odwdzięczać się za tyle dobra ile otrzymał i zwiększenia szans na lepsze jutro. My jako rodzice również wszystkim bardzo dziękujemy i za udział w akcji, i za dużo ciepłych słów i gestów kierowanych do nas w sobotę – napisał nazajutrz po imprezie tata Olusia na portalu Facebook.

PKO Bank Polski od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń, organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. Od początku powstania programu, Fundacja PKO Banku Polskiego zorganizowała już 354 takie akcje, dzięki czemu wsparła 400 beneficjentów kwotą ponad 4,731 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 roku na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W sumie 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało łącznie 30 917 okrążeń, czyli 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 800 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.
4. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” odbędzie się w tym roku 15 września.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

www.twitter.com/biegajmy_razem

biegne dla olusia

Reklama