Maszeruj z nami po zdrowie

Dzięki grantowi uzyskanemu od Fundacji Tesco mogliśmy zorganizować zajęcia nordic walking dla mareckich seniorów.

Wiosną projekt przygotowany przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze „Seniorzy maszerują po zdrowie” został zakwalifikowany do udziału w konkursie Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. To już piąta edycja konkursu, który ma na celu wspieranie wartościowych projektów i inicjatyw społecznych. Ostatecznie w głosowaniu, w którym brali udział klienci sieci sklepów Tesco zajęliśmy trzecie miejsce i uzyskaliśmy środki na organizację zajęć nordic walking dla mareckich seniorów.

Pierwsza seria zajęć już się odbyła. Prowadzi je doświadczona instruktorka Mariola Będkowska z Fundacji Trzy Kroki. Każdy marsz nordic walking poprzedzony jest rozmową na temat codziennej aktywności fizycznej oraz rozgrzewką. Uczestnicy mogą skorzystać z kijków zapewnionych przez organizatora.

– W natłoku codziennych spraw, ciężko się zmobilizować, by samemu zadbać o zdrowie i uprawiać sport. Wiadomo, że w grupie raźniej, dlatego bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w zajęciach i maszerować razem z seniorami – mówi pani Danuta, uczestniczka dwóch zajęć.

Po wakacjach planowane są kolejne treningi. Osoby zainteresowane zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej marki.net.pl, gdzie znajdą się informacje o terminie następnych zajęć.

Marcin Dąbrowski

nordic walking 2

Reklama