Dodatkowe miejsce dla Marek w radzie powiatu

W nowej kadencji w Radzie Powiatu Wołomińskiego miasto Marki będzie miało aż czterech reprezentantów.

Stale zwiększająca się liczba mieszkańców naszego miasta spowodowała konieczność zmiany podziału mandatów w samorządzie na szczeblu powiatu. Do tej pory Marki reprezentowało trzech przedstawicieli w tym gremium, jednak od nowej kadencji w radzie powiatu zasiądzie czterech radnych z Marek.

Powiat wołomiński składa się z 12 gmin, które reprezentowane są w radzie powiatu łącznie przez 29 radnych. Liczba przedstawicieli każdej z gmin zależy od liczby ludności. Na początku kadencji to radni powiatowi w głosowaniu decydują kto zostanie starostą i wicestarostą na najbliższe 5 lat.

Samorząd powiatowy odpowiada za wiele dziedzin naszego życia, dlatego niezwykle ważne jest, aby głos Marek w radzie powiatu był słyszalny. W przyszłej kadencji samorządu rozstrzygnie się kwestia budowy przez władze powiatu szkoły ponadgimnazjalnej w Markach przy ulicy Wspólnej. To samorząd powiatowy odpowiada m.in.  za sprawy związane z rejestracją pojazdów, wydawaniem pozwoleń na budowę, utrzymaniem dróg powiatowych, prowadzeniem szkół ponadpodstawowych, czy wyrabianiem paszportów. Naszym wspólnym interesem jest zadbanie o jak najlepszą reprezentację Marek w Radzie Powiatu Wołomińskiego, abyśmy dzięki niej mogli skutecznie zabiegać o sprawy istotne dla naszego miasta.

Ryszard Węsierski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s