Mamy to!!! Miażdżące zwycięstwo w wyborach samorządowych

Znamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych w Markach. Obwodowe komisje wyborcze przez wiele godzin skrupulatnie liczyły głosy i przygotowywały protokoły z głosowania. Ostateczne wyniki przerosły nasze najśmielsze oczekiwania!

Praca dotychczasowego burmistrza naszego miasta Jacka Orycha została doceniona. Mieszkańcy powierzyli mu stery Marek na kolejną kadencję oddając na jego kandydaturę 8.913 głosów, co stanowi 70,82% wszystkich głosów!

-To dla mnie i naszego zespołu ogromne wyróżnienie, że zdecydowaliście, się już w pierwszej turze powierzyć mi funkcję burmistrza naszego miasta. Dla mnie to potężny zastrzyk energii i zobowiązanie, by pracować dla Wszystkich Mieszkańców tak samo ciężko jak do tej pory. Dziękuję za każdy oddany głos. To, że wybraliście ścieżkę kontynuacji, ułatwi wdrażanie tych projektów, które już zaplanowaliśmy i wielu, wielu kolejnych – napisał na swoim profilu na portalu Facebook Jacek Orych tuż po ogłoszeniu wyników.

W wyborach do Rady Miasta Marki miażdżące zwycięstwo odnieśli kandydaci KWW Burmistrza Jacka Orycha współtworzonego przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. Nasi kandydaci zdobyli 6.840 głosów, co stanowi 54,74% wszystkich oddanych głosów. Po przeliczeniu na mandaty nasz komitet uzyskał aż 13 mandatów w 21-osobowej radzie.

Osoby, które uzyskały mandat radnego:

KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BURMISTRZA JACKA ORYCHA

OKRĘG WYBORCZY NR 1
JAŹDZIK Jarosław Maciej – 436 głosów
CHOJECKA Anna – 308 głosów
JAROCH Michał Władysław – 204 głosy

OKRĘG WYBORCZY NR 2
PNIEWSKI Paweł – 537 głosów
CHWIŁOC-FIŁOC Grzegorz Włodzimierz – 278 głosów
SZAFRAŃSKI Robert – 290 głosów
SZAFARZ Magdalena Joanna – 306 głosów

OKRĘG WYBORCZY NR 3
STOSIO Marlena Zofia – 410 głosów
LUŻYŃSKA Agnieszka – 302 głosy
ORYCH Jacek – 391 głosów*

OKRĘG WYBORCZY NR 4
PASZKIEWICZ Urszula Anna – 423 głosy
LIS Przemysław Piotr – 379 głosów
PIETRUCHA Dariusz Sylwester – 290 głosów

*w związku z wyborem na urząd burmistrza miejsce Jacka Orycha w Radzie Miasta Marki zajmie Marcin Brzeziński, który uzyskał kolejny najwyższy wynik z listy KWW Burmistrza Jacka Orycha w okręgu wyborczym nr 3 (243 głosy).

Składamy ogromne podziękowania wszystkim, którzy zdecydowali się oddać głos na kandydatów naszego komitetu wyborczego. Przed nami wielkie wyzwanie i bardzo duża odpowiedzialność. Obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by z pełną determinacją polepszać komfort życia w Markach i nie zawieźć pokładanych w nas nadziei.