Nasze inicjatywy

SPARTAKIADA RODZINNA

msg3Spartakiada jest imprezą cykliczną, mającą już swoją historię i renomę wśród mieszkańców Marek i okolicznych miejscowości. Pierwsza Spartakiada zorganizowana została w 2005 roku. Organizowane są konkurencje sportowe na powietrzu m.in. biegi, techniki piłki nożnej, skok w dal, skok wzwyż, tenis stołowy, badminton, tenis ziemny i inne. Szczególnie promujemy zawody rodzinne.

Nagrody rzeczowe są przydzielane dla dzieci w każdej dyscyplinie za I, II i III miejsce wraz z medalami. Dodatkowo wybierana jest Sportowa Rodzina Roku, na podstawie punktów zdobywanych w konkurencjach rodzinnych. Każde dziecko, które weźmie udział w jakiejkolwiek dyscyplinie otrzymuje kupon na drobny upominek. Ze wszystkich złożonych kuponów losowana jest nagroda główna.

Integralną częścią spartakiady jest oprawa edukacyjno – rozrywkowa m.in. pokazy tresury psów, klub miłośników motocykli, oraz tradycyjnie ścianki wspinaczkowe, dmuchane zamki dla dzieci, przejażdżki końmi. Staramy się, by jak największa część tych dodatków była darmowa.  Duży nacisk położony jest na walor edukacyjny imprezy. W trakcie imprezy odbywają się warsztaty naukowe i artystyczne. Ważnym aspektem jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa (np. pokazy skuteczności działania pasów bezpieczeństwa, profesjonalne pokazy ratownictwa medycznego), ochrony zdrowia, promocji zdrowia, zdrowego żywienia.

Podczas Spartakiady swoje stoiska przygotowują również inne organizacje społeczne działające na terenie Marek.

BIEG ULICZNY NOCNY MAREK

11703127_657874180981385_2729700157144455205_nTo największa impreza biegowa w powiecie wołomińskim organizowana od 2014 roku. Celem biegu jest integracja społeczności mareckich biegaczy, propagowanie aktywnego trybu życia oraz promocja miasta Marki.

Bieg główny organizowany jest na dystansie 10 km o godz. 21:00. Trasa biegnie mareckimi ulicami. Każdy uczestnik otrzymuje niecodzienny medal oraz posiłek regeneracyjny. Poza tradycyjnymi kategoriami nagradzani są także: najszybszy mieszkaniec i mieszkanka Marek, najszybszy Marek oraz najszybszy samorządowiec.  Imprezie towarzyszą biegi dziecięce oraz zawody nordic walking na 5 km.

STYPENDIA SZKOLNE

MSG od wielu lat na zakończenie roku szkolnego funduje stypendia naukowe i sportowe dla najlepszych uczniów mareckich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Wierzymy, że stypendia przyczynią się do dalszego rozwoju kariery naukowej i sportowej mareckiej młodzieży.

1%

Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze, będąc organizacją pożytku publiczną, pozyskuje środki w ramach 1% odprowadzanego od podatku dochodowego. Środki te przeznaczane są na rehabilitację, zakup sprzętu i turnusy dla niepełnosprawnych dzieci, stypendia szkolne oraz pomoc rzeczową dla mareckich rodzin w potrzebie.

GAZETA EKSPRES MARECKI

Od dziesięciu lat wydajemy lokalną gazetę „Ekspres Marecki” (poprzednio „Gazeta MSG”). To najdłużej ukazujący się marecki periodyk, dzięki któremu informujemy mieszkańców o wszystkim, co się dzieje w mieście. Łamy naszej gazety udostępniane są organizacjom pozarządowym działającym na terenie Marek oraz mieszkańcom, którzy poruszają ważne tematy dla naszej lokalnej społeczności.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW zdrowym ciele zdrowy duch. MSG dbając o rozwój sportu w Markach organizuje Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa. W zawodach udział biorą reprezentacje mareckich szkół, zakładów pracy i instytucji oraz rodziny. Drużyny otrzymują puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrodę główną turnieju: sprzęt sportowy lub informatyczny zawsze otrzymuje jedna ze szkół.  Dotychczas odbyło się 14 edycji turnieju.

MARECKA SENIORADA

Wyjątkowe wydarzenie organizowane z myślą o mareckich seniorach. Porady dietetyków, fizjoterapeutów, zajęcia fitness, koncert operowy i zabawa taneczna – to tylko część niespodzianek, jakie czekały na seniorów.

 

 

Reklama