Turniej na piachu o Puchar Prezesa MSG rozstrzygnięty

W zaciętej rywalizacji o puchar Prezesa MSG w siatkówce plażowej uczestniczyło 14 drużyn.

W minioną sobotę boisko do plażówki za Kwitnącym Osiedlem przeobraziło się w arenę turniejowych zmagań. Przez cały dzień zawodnicy walczyli w pierwszym amatorskim turnieju siatkówki plażowej organizowanym przez Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze. Rywalizacja była tak zacięta, że o awansie do półfinałów decydowała ostatnia kolejka fazy grupowej. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Z każdej z nich do półfinałów awansowały po dwa zespoły.

Ostatecznie najlepszą drużyną turnieju okazał się duet Miklewicz&Orłowski (Kamil Miklewicz, Mariusz Orłowski) wygrywając w finale z drużyną Marki Team (Piotr Przychodzki, Tomasz Goll). W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła ekipa Bułka z masłem (Łukasz Sut, Robert Grymkowski) pokonując Szybkie Żółwie (Szczepan Grzybek, Jarosław Roszkowski).

– Pierwszy turniej za nami. Przetarliśmy szlaki organizując pierwsze tego typu rozgrywki w Markach. Chyba całkiem nieźle nam to wyszło, bo uczestnicy na zakończenie zawodów z zadowoleniem pytali nas o kolejną edycję – mówi pomysłodawca turnieju Paweł Pniewski z MSG.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Marki Jacka Orycha.

Reklama